Joanna Skrzeczkowska

radca prawny, rzecznik ds. europejskich znaków towarowych i wzorów przemysłowych

Specjalizacje

O sobie

Radca prawny, rzecznik ds. europejskich znaków towarowych. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, składając w 2017 roku z wyróżnieniem egzamin radcowski. Jest również Rzecznikiem ds. Europejskich Znaków Towarowych wpisaną na listę zawodowych pełnomocników przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) z siedzibą w Alicante. Ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Warszawskiego z najwyższym wynikiem na roku otrzymując na dyplomie ocenę celującą. Swoją wiedzę sukcesywnie pogłębia poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach branżowych, w tym między innymi w Kraków Intellectual Property Law Summer School organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W spektrum jej zainteresowań znajduje się również ochrona danych osobowych. Podczas studiów udzielała porad prawnych w ramach Studenckiej Poradni Prawnej oraz odbywała praktyki w sądach i kancelarii adwokackiej. Ukończyła również intensywny kurs ze sporządzania umów cywilnoprawnych. Praktykę zawodu rozpoczęła już podczas studiów w 2012 roku zajmując się – w ramach współpracy z jedną z międzynarodowych kancelarii w Warszawie – prawem cywilnym, gospodarczym i bankowym. Prowadzi szkolenia z zakresu własności intelektualnej, ze szczególnych uwzględnieniem prawa autorskiego oraz problematyki znaków towarowych. Z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy związana od 2013 roku. Prywatnie pasjonatka mody, kinematografii i jogi. Zainteresowaniami dotyczącymi szeroko rozumianej własności intelektualnej dzieli się ze swoimi czytelnikami poprzez prowadzenie bloga Patent na ©reatywność (https://www.patentnakreatywnosc.ostrowski-legal.net/).

 

Specjalizacja / zainteresowania zawodowe

Zajmuje się przede wszystkim prawem własności intelektualnej w tym prawem autorskim, ochroną danych osobowych oraz prawem własności przemysłowej ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych.

 

Organizacje

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu

 

Języki

angielski – biegle w mowie i piśmie, niemiecki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuj", bądź „X", wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej o możliwościach zmiany ich ustawień, w tym ich wyłączenia, przeczytasz w naszej Polityce prywatności.
AKCEPTUJ