Justyna Gołębiewska

radca prawny

Specjalizacje

O sobie

Radca prawny. Urodzona w Toruniu, gdzie ukończyła VIII Liceum Ogólnokształcące, a następnie studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W latach 2009-2012 odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. W 2013 r. złożyła egzamin radcowski. Doświadczenie zdobywała podczas studiów odbywając praktyki w kancelariach prawniczych oraz udzielając porad prawnych jako wolontariusz w fundacji zajmującej się pomocą prawną na rzecz ofiar wypadków komunikacyjnych. W latach 2009 – 2010 podjęła współpracę z jedną z warszawskich kancelarii, zajmując się w szczególności prawem cywilnym, gospodarczym i bankowym. Prywatnie żeglarka – „Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze w odpowiedniej być załodze”. Pasjonuje się dobrym spędzaniem czasu z rodziną i przyjaciółmi. Lubi dobre wino, czekoladę, muzykę, książkę i film.

 

Specjalizacja / zainteresowania zawodowe

W Kancelarii jest współodpowiedzialna za praktykę postępowań sądowych i arbitrażowych. Zajmuje się dochodzeniem odszkodowań i windykacją należności w postępowaniu sądowym i pozasądowym w kraju i za granicą oraz prawem restrukturyzacyjnym i upadłościowym. Ma duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sporach gospodarczych przed sądami powszechnymi krajowymi i zagranicznymi. Prowadziła z sukcesem spory międzynarodowe z podmiotami mającymi siedzibę między innymi w Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Estonii i Niemczech. Doradza również klientom indywidualnym w sprawach cywilnych oraz działa jako pełnomocnik/obrońca z urzędu w postępowaniach karnych.

 

Organizacje

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu

 

Języki

angielski, włoski

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuj", bądź „X", wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej o możliwościach zmiany ich ustawień, w tym ich wyłączenia, przeczytasz w naszej Polityce prywatności.
AKCEPTUJ