Wydarzenia Kancelarii
Ostrowski i Wspólnicy

ENEA Bydgoszcz Triathlon 2018 – Relacja z wydarzenia


Za nami czwarta edycja ENEA Bydgoszcz Triathlon. Wspominając pozytywne triathlonowe emocje, z dumą informujemy, że w tegorocznej edycji wystartowały trzy sztafety Kancelarii wspierane przez kancelaryjnych i nie tylko😊 przyjaciół.

Te sportowe zmagania z roku na rok przyciągają coraz więcej profesjonalnych zawodników jak i pełnych pasji amatorów oraz rzesze wspierających ich kibiców. Na tegorocznej imprezie wystartowało 5 tyś. zawodników a dopingowało ich około 15 tyś kibiców, na żywo oraz poprzez media. Miejscem zmagań zawodników były rzeka Brda, trasa biegowa wzdłuż rzeki oraz trasa rowerowa ulicami Bydgoszczy.

 

Triathlon rozpoczął dystans ¼ iron man. Zawodnicy w sobotę 7.07. od godz. 9:00 w gotowości. Sztafeta Kancelarii w składzie: Dawid Szyszka (pływanie), Lidia Mucha (rower) i Mateusz Gawryś (bieg) wystartowała! Dawid walcząc z prądem Brdy pokonał dystans 950 metrów w pięknym stylu i przekazał sztafetową „pałeczkę” Lidii. Na dystansie 45 km ulicami Bydgoszczy Lidia z sukcesem zmierzyła się z szybkością pozostałych zawodników. Słońce już w tym czasie mocno dało się we znaki rowerzystom, ale Lidia pokonała trasę z uśmiechem na twarzy i bez oznak zmęczenia dotarła do strefy zmian, gdzie już czekał na Nią Mateusz. Mateusz w żarze lejącym się z nieba zmierzył się z kolei biegiem z dystansem 10,8 km. Po drugim okrążeniu pętli biegowej, jest!, upragniona meta😊. Nasi zawodnicy wbiegają wspólnie na metę dopingując się jeszcze wzajemnie na tych ostatnich metrach przed finiszem. Jeszcze tylko rozdanie medali dla cieszących się z tego sportowego sukcesu Dawida, Lidki i Mateusza i można udać się na zasłużony odpoczynek. A kibicom, cóż, odpoczynek też się należy😉 – trzeba przygotować się na wsparcie na kolejny dzień startów triathlonistów😊.

 

Drugi dzień zmagań otwiera ½ iron man. W niedzielę 8.07. zawodnicy rozpoczynają rywalizację o 7:00. Sztafeta Kancelarii w składzie: Joanna Pałysa (pływanie), Artur Kołcz (rower) i Magdalena Błaszczyk (bieg) wystartowała! W chłodny niedzielny poranek Joanna mierzy się z dystansem pływackim 1,9 km i z nurtem rzeki Brdy, w świetnym czasie, dopływa do brzegu przy Hali Łuczniczka. Na całej trasie kibicuje Jej rodzina. Pozostali kibice czekają na Asię przy strefie zmian. A w strefie – czeka też na Nią już Artur. Przejmuje od Asi sztafetową „pałeczkę” i podbiega z rowerem na miejsce startu. Od tego momentu pozostaje już tylko😉 do pokonania dystans 90 km ulicami Bydgoszczy. Były obawy, szacunki, ale adrenalina robi swoje i Artur pokonuje swoją trasę z zapasem sił i na bardzo dobrym miejscu. Na zmianę od Artura oczekuje Magda, która zmierzy się z biegiem na dystansie 21,6 km. Słońce niemiłosiernie pali. W tym upale Magda z nieodstępującym Jej uśmiechem na twarzy rusza na trasę. Pokonuje kolejne okrążenia, widać zmęczenie, ale i wielką determinację zakończenia wspólnie sztafety. I w końcu jest!, finisz!, z jaką radością przekroczony! Wbiegają na metę trzymając się za ręce, padają sobie w ramiona! Radość z tych sportowych emocji widać także u kibiców – uśmiechom nie ma końca😊. Pozostaje naszym zawodnikom udźwignąć medale i już ulgę w upale przynoszą przygotowane przez organizatorów zimne napoje.

 

W niedzielę staruje także dystans 1/8 iron man. Starty zaczynają się o 12:00. Kibicujemy więc „na cztery ręce”: zawodnikom i ½-ej i 1/8-ej. Sztafeta Kancelarii 1/8 w składzie Gracjan Wiśniewski (pływanie), Marcin Krajnik (rower) i Justyna Gołębiewska (bieg) oczekuje na start. Odczuwalna temperatura powietrza to około 28-29 °C. Upał nie przeszkadza jednak w zabawie i chęci osiągnięcia dobrych sportowych wyników. Pierwszy startuje Gracjan, przed którym 475 m z nurtem Brdy. Wskakuje do wody z tłumu chętnych do zmagań sportowych na tym dystansie triathlonistów. 1/8 to gromadzący najwięcej zawodników dystans – startuje około 1500 sportowców. Gracjan płynie w pięknym stylu. Nurt w rzece spokojny, nasz pływak szybko pokonuje odcinek do brzegu i już tylko kawałek pozostał Mu do strefy zmian. Tam czeka Marcin. Gracjan dociera do strefy, sprawna zmiana sztafetowej „pałeczki” i już Marcin rusza na rowerze pokonać 22,5 km ulicami Bydgoszczy. Na trasie wielu amatorów, ale i profesjonalistów nie brakuje. Marcin mimo – jak sam mówił – roweru „nie wyścigowego” walczy dzielnie i przejeżdża dystans w szybkim tempie. Zostawiając rower w miejscu do tego przeznaczonym, dobiega do Justyny i teraz Ona wyrusza na trasę – 5,5 km biegu. Temperatura nie sprzyja biegom, ale Justyna pokazuje hart ducha i zawziętość. Lekko pokonuje metry dzielące Ją od finiszu. Przed końcem zmagań dołączają do Niej koledzy z drużyny i wszyscy razem wbiegają na metę. A tam, na naszych zwycięzców czekają już medale. Teraz można już odpocząć😊.

 

Te krótkie opisy nie oddadzą w pełni fantastycznej atmosfery triathlonowych zawodów, pozytywnych emocji sportowych i kibicowskich wrażeń, ale mamy nadzieję, że choć trochę przybliżą te klimaty. Dziękujemy naszym Zawodnikom za ich sportowy wysiłek i dostarczenie nam tylu niezapomnianych triathlonowych wrażeń.

 

Według zapewnień i deklaracji 😊 w przyszłym roku także będziemy chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu stąd serdecznie już dzisiaj zapraszamy do startu i do kibicowania!

18 / 7 / 2018

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuj", bądź „X", wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej o możliwościach zmiany ich ustawień, w tym ich wyłączenia, przeczytasz w naszej Polityce prywatności.
AKCEPTUJ