Obszary praktyk

Monitoring znaków towarowych

Czy są Państwo właścicielami znaków towarowych? Jeśli tak – czas rozpocząć ich monitoring! Kancelaria oferuje nowatorską metodę gwarantującą maksymalne zabezpieczenie praw do znaków towarowych. Pozwala na wychwycenie zgłoszeń i rejestracji konkurencyjnych oznaczeń, to znaczy znaków identycznych lub podobnych do Państwa znaków towarowych, na wczesnym etapie – jeszcze przed utrwaleniem nowego znaku towarowego na rynku. Wspomniane działania pozwalają na eliminację ryzyka konfuzji wśród klientów oraz maksymalne zabezpieczenie Państwa praw, w tym przed degradacją oznaczenia.

 

Monitorowanie zgłoszeń i rejestracji znaków towarowych stało się konieczne z uwagi na przebieg procedury rejestracji znaków towarowych. Obecnie Urząd Patentowy RP lub Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej bada czy zgłoszone znaki pozostają w kolizji ze znakami wcześniejszymi jedynie na sprzeciw uprawnionego z tytułu wcześniejszego znaku lub prawa, zgłoszony w nieprzywracanym terminie 3 miesięcy od dnia publikacji zgłoszenia znaku. W związku z czym, weryfikacja zgłoszeń podobnych lub identycznych znaków towarowych spoczywa wyłącznie na właścicielu wcześniejszego znaku towarowego.

 

Nie mają Państwo czasu na przeglądnie rejestrów i biuletynów urzędów lub nie posiadają Państwo odpowiedniej wiedzy pozwalającej na ocenę stopnia kolizyjności oznaczeń? Kancelaria przygotowała dla Państwa usługę monitoringu zgłoszeń i rejestracji znaków towarowych dokonywanych w Urzędzie Patentowym RP lub Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

 

CENNIK USŁUG – Monitoring zgłoszeń znaków towarowych w UPRP i EUIPO (opłata miesięczna netto przy podpisaniu umowy na monitoring znaków towarowych na okres minimum roku):

  • pakiet srebrny (do 5 znaków) – 85 zł / znak,
  • pakiet złoty (od 6 do 15 znaków) – 75 zł /
  • znak, pakiet platynowy (od 16 do 30) – 50 zł za znak.

 

Opłata obejmuje monitoring maksymalnie trzech klas towarowych dla których przeznaczony jest znak towarowy. Za każdą dodatkową klasę obowiązuje dopłata w wysokości 25 % stawki za znak.”

Zespół zajmujący się specjalizacją:

Joanna Skrzeczkowska

radca prawny

Bartosz Wojtaczka

radca prawny

Oferujemy:

  • Na czym polega usługa monitoringu znaków towarowych? Usługa monitoringu obejmuje monitorowanie dokonywanych przez osoby trzecie zgłoszeń i rejestracji znaków towarowych mogących naruszać prawa ochronne na monitorowane znaki towarowe.
  • Zakres usług monitoringu Monitoring dotyczy krajowych i unijnych znaków towarowych słownych lub słowno-graficznych.
  • Comiesięczny raport z monitoringu W ramach usługi Klient otrzymuje comiesięczny raport ze wskazaniem ujawnionych znaków kolizyjnych, oceną ryzyka wprowadzenia w błąd i informacją o terminach złożenia sprzeciwów lub wniosków o unieważnienie znaków towarowych.
  • Ocena stopnia kolizyjności oznaczeń Ocena znaków dokonywana jest przez prawników z bogatym doświadczeniem w sprawach własności przemysłowej i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. 
  • Prowadzenie postępowania sprzeciwowego lub o unieważnienie znaku towarowego W przypadku ujawnienia w raporcie znaków kolizyjnych, Kancelaria może prowadzić postępowanie sprzeciwowe lub o unieważnienie znaków towarowy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuj", bądź „X", wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej o możliwościach zmiany ich ustawień, w tym ich wyłączenia, przeczytasz w naszej Polityce prywatności.
AKCEPTUJ